دیدگاه () | 1391/03/31 | دسته‌بندی: سیاسی,

سندى منتشر نشده درباره امام موسى صدر و مصطفی چمران

 آنچه در پى مى آید مصاحبه اى اختصاصى است که (م. ک) در پى بازیابى دو سند منتشر نشده که دکتر صادق طباطبایى پس از بازگشت از سفر آلمان ارائه کرده و در روشنگرى گوشه هایى از زندگى امام موسى صدر و شهید دکتر چمران ، قابل تعمّق هستند، صورت پذیرفته است.

نسل سوخته ... /// بازیابی دو سند منتشر نشده ! 

سردار رشید اسلام شهید دکتر مصطفى چمران در یکى از نامه هاى دردمندانه اى که در آخرین سالهاى اقامت خود در لبنان براى دکتر صادق طباطبایى نوشته است گوشه اى از مظلومیت آن روزگار امام صدر و خود را چنین حکایت کرده است...


امتیاز دهی:
دیدگاه () | 1391/03/29 | دسته‌بندی: نبی اعظم,

خدای جهان در آن زمان که بشر در هر جا زندگی می‌کرد بزرگی و سرافرازی خود را به آن می‌دانست که یا آتشکده‌اش از همه آتشکده‌ها بزرگتر و افروخته‌تر باشد. و یا بتخانه‌اش سرفرازتر و بتهایش بزرگتر و از فلزات پرقیمت‌تر باشد. آنهائی که خدایشان طلابود و عرض و طولش بیشتر بود البته اهمیت و سربلندیشان بیشتر بود.

نسل سوخته ... روح الله خمینی ره

حتی خدایان را در جنگها با ارابه‌های بزرگ حمل می‌کردند، چنانچه اهل مکه هبل را که بت بزرگ بود برای جنگ با مسلمین آوردند. در چنین روزی پیغمبر اسلام را از جانب خود به رسالت مبعوث کرد. اول پیشنهادی که به بشر آن روز کرد این بودکه این خدایان که ساختید باید درهم شکنید و با توحید خدای جهان به رستگاری رسید "قولوا لا اله الاالله تفلحوا" پس از آن کم کم قانونهای آسمانی که همه پایه‌اش بر اساس عقل استوار بود برای بشر آورد و آراء و پندارهای جاهلانه و سرخودیهای آنها را برانداختند.

- در یک روایتی است که رسول خدا که مبعوث شد، آن شیطان بزرگ فریاد کرد و شیطانها را دور خودش جمع کرد و اینکه مشکل شد کار برما.


امتیاز دهی:
دیدگاه () | 1391/03/29 | دسته‌بندی: شریعتی شناسی,

آنچه در ادامه می‌خوانید شرح پروژهٔ قریب به ۴۰ سال شریعتی‌زدایی است در این کشور، توسطِ عده‌ای که در لباسِ دین به جانِ فرهنگ و ایمانِ مردم افتاده‌اند. همین‌ها بودند که در دورهٔ قبل از انقلاب تا حدِ همکاری با ساواک پیش رفتند و دشمنیِ آنان به شریعتی و روشنفکرانِ دینی محدود نشد، بلکه برخی از افراد این گروه در این وادی و در خوشرقصی برای ساواک تا آنجا پیش رفتند که آنچه منتسب به خمینی و منتظری بود را نیز طرد نموده و طلاب را از پذیرفتنِ پول منتظری منع کردند.

نسل سوخته ... سوسن شریعتی

 اگر بپذیریم که پاسخِ آیت الله خمینی به درخواستِ استاد محمدتقی شریعتی در دفاعِ ایشان از شریعتی از سرِ صدق بوده، باید پذیرفت که خطرِ این نیروهای اهریمنی حتی وی را نیز محدود کرده بود. خانم سوسن شریعتی در مصاحبه با نسل سوخته بهطورِ خلاصه روندِ این پروژه را شرح می‌دهد.(بخش دوم این گفت و گو را در ادامه بخوانید.)


امتیاز دهی:
دیدگاه () | 1391/03/29 | دسته‌بندی: شریعتی شناسی,

﴿یا ایها الذین آمنو کونوا قوامین لله شهداء بالقسط و لا یجرمنکم شنئان قوم علی الا تعدلوا ، اعدلوا هو اقرب للتقوی و اتقوا لله ان الله خبیر بما تعملون . (مائده ، 11)﴾

﴿ای کسانی که ایمان آورده اید ، برای خدا متکفل امر (عدل) و نمونه و الگوی قسط باشید و کینه به قومی شما را بر آن ندارد که از عدل دوری کنید . دادگری کنید ، دادگری به تقوا نزدیکتر است و به خداوند  پارسایی جویید . همانا خداوند (همواره) بدانچه می کنید آگاه است .﴾

نسل سوخته ... اعتقاد نامه دکتر شریعتی

بی شک از شریعتی گفتن ، در حد و اندازه هر کسی نیست ؛ شاید برخی ظرفیت تحلیل شخصیت او را نداشته باشند و شاید هم بی اغراق ، در مسیری ناصواب گام بردارند. برخی چنان اسطوره غیر قابل نفوذی از او می سازند که جا برای هیچ نقد و تحلیلی در ارزیابی شان نمی ماند . برخی چنان شتابان حرکت می کنند و چنان «بت» و «هنجاری» را تحویل نسل تشنه بیداری و آگاهی می دهند که خود او از آن متنفر بود . عده ای نیز چنان کلمات و جملات را به یکدیگر می بافند و به شکل سندی نو ! ارایه می دهند ، که گویی نسل ما نمی فهمند ، و این خود بزرگ ترین فریب و بزرگ ترین خیانت و زشت ترین و سخیف ترین نوع مبارزه فرهنگی است... اما چه می توان گفت ؟


امتیاز دهی:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو