دیدگاه () | 1390/04/30 | دسته‌بندی: سیاسی,


اتمام  تاریخ مصرف سران عرب برای ایالات متحده امریكا !!

 

كاخ سفید - به استناد گزارشات كنگره - دستكم از سالها پیش در جریان استبداد حاكم بر مصر بوده است و در همان زمان كه در جریان سفر سال 2009 مبارك به واشنگتن برای وی فرش قرمز پهن شد نیز كاخ سفید از وضعیت زمامداری مبارك خبر داشت اما به نظر می رسد كه وی بیش از این نمی تواند برای برنامه های ایالات متحده در منطقه كفایت و كارآمدی داشته باشد. 

 

موضعگیری دولت اوباما درباره تحولات مصر نشان می دهد كه حتی تاریخ مصرف سیاستمداری چون حسنی مبارك كه آمریكا وی را «میانه رو» می داند نیز برای ایالات متحده پایان یافته است.

 

در جریان ناآرامی های اخیر مصر، ایالات متحده از طریق دو بیانیه مطبوعاتی وزارت خارجه و اظهار نظر اخیر باراك اوباما پیام آشكاری را برای دولت قاهره ارسال كرد كه مضمون آن را می توان در دو محور خلاصه كرد:


امتیاز دهی:

 

خدا چیست و كجاست ؟!

 

صدرالمتالهین ( ملا صدرا )

 

خداوند بی نهایت است و لامكان و بی زمان،اما به قدر فهم تو كوچك میشود و به قدر نیاز تو فرو می آید و به قدر آرزوی تو گسترده میشود و به قدر ایمان تو كارگشا می شود و به قدر نخ پیرزنان دوزنده باریك می شود و به قدر دل امیدواران گرم می شود...

 

 

پدر می شود یتیمان را و مادر،برادر می شود محتاجان برادری را،طفل می شود عقیمان را،امید می شود نا امیدان را،راه می شود گمگشتگان را،نور می شود در تاریكی ماندگان را،شمشیر می شود رزمندگان را،عصا می شود پیران را،عشق می شود محتاجان به عشق را...

 

 

خداوند همه چیز می شود همه كس را به شرط اعتقاد،به شرط پاكی دل،به شرط طهارت روح،به شرط پرهیز از معامله با ابلیس...

 

 

بشوید قلبهایتان را از هر احساس ناروا،و مغزهایتان را از اندیشه خلاف،و زبانهایتان را از هر گفتار ناپاك و دستهایتان را از هر آلودگی در بازار... بپرهیزید از ناجوانمردی ها،ناراستی ها،نامردی ها...

 

 

چنین كنید تا ببینید خداوند،چگونه بر سر سفره ی شما با كاسه ای خوراك و تكه ای نان می نشیند و بر بند تاب با كودكانتان تاب می خورد و در دكان شما كفه های ترازویتان را میزان می كند و در كوچه های خلوت شب با شما آواز می خواند...

 

 

مگر از زندگی چه می خواهید كه در خدایی خدا یافت نمی شود كه به شیطان پناه می برید؟

 

 

كه در عشق یافت نمی شود كه به نفرت پناه می برید؟كه در سلامت یافت نمی شود كه به خلاف پناه می برید؟

 

 

قلبهایتان را از حقارت كینه تهی كنید و با عظمت عشق پر كنید زیرا كه عشق عقاب است،بالا می پرد و دور... بی اعتنا به حقیران در روح.

 

 

كینه چون لاشخور و كركس است،كوتاه می پرد و سنگین،جز مردار به هیچ چیز نمی اندیشد.

 

 

برای عاشق،نابترین،شور است و زندگی و نشاط....

 

 

برای لاشخور،خوبترین،جسدی است متلاشی...           

ارسالی از خانم: سمیه حاتمی

 


امتیاز دهی:

سایت  آپلود عکس رایگان , فضای  رایگان برای آپلود عکس , آپلود عکس با لینک مستقیم , آپلود عکس رایگان

 

نوجوانی یکی از حساس ترین دوران زندگی به حساب می آید، زیرا عوامل زیستی، روانی و اجتماعی تواما در بروز دوره نوجوانی دخالت دارد. این مرحله از زندگی نوجوانان مصادف با ورود آنان به مقاطع تحصیلی راهنمایی و دبیرستان می باشد. بنابراین با ورود نوجوان به دوره دبیرستان، خانواده در موقعیت جدیدی قرار می گیرد. به همین جهت نقش و مسوولیت خانواده نیز متحول می شود و ابعاد گسترده تری می یابد. از این رو باید توانایی مادران و پدران در امر تعلیم و تربیت فرزندان افزایش پیدا کند و این امکان را بیابند که هرچه بیشتر با نحوه تربیت فرزندان خویش آشنا شوند، تحقق این خواست جز با گسترش آموزش خانواده امکان پذیر نیست. مطلب زیر که برگرفته از سایت آفتاب است به پدرها و مادرها کمک می کند تا نوجوان خود را بهتر بشناسند و در تربیت او مفق تر عمل کنند.


امتیاز دهی:
دیدگاه () | 1390/04/30 | دسته‌بندی: سیاسی,

تقسیمات سازمانهای بین المللی


سازمان های بین المللی

 

پرداختن به بحث تقسیمات در سازمان‌های بین‌المللی موضوع چندان روزآمدی نیست بلكه بیشتر مناسب است تا به مراحل آن دقت شود. در عین حال برای آشنایی بیشتر با مسأله بد نیست مختصراً به تقسیمات كلی از سازمان‌ها بپردازیم. اولین نوع تقسیم بین سازمان‌های بین‌المللی تقسیم آنها به سازمان‌های بین‌المللی دولتی و سازمان‌های غیردولتی است. از همین جا نوع دوم را منفك و به تقسیم دوباره نوع اول می‌پردازیم.


امتیاز دهی:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic