دیدگاه () | 1390/02/31 | دسته‌بندی: ادب و فرهنگ,

رسانه های الکترونیک، فرهنگ عامه ، معنویت گرائی

 

 

جامعه مسیحیت بعنوان سمبل و سنترسانه های الکترونیک، فرهنگ عامه ، معنویت گرائی// پل تیوسنر

 

عصر مدرن مترادف با پیروزی استدلال است چه استدلال معنوی در مورد عدالت باشد وچه استدلال علمی در مورد اسطوره. بدلیل این تأثیر، مدرنیته را بدلیل تهی کردن فرهنگ غربی از حس روحانیت و قطع کردن ارتباط آن با اسرار ایمان و شعائر مذهبی باید ملامت کرد.

چگونه حضور رسانه های الکترونیک در میان فرهنگ عامه بر نحوه حضور و فعالیت های تشکیلات کلیسا در آن فرهنگ تأثیر می گذارد؟ چگونه در سایه تعالیم انجیل، کلیسا رسالت خود در متن این فرهنگ را درک می کند. چگونه باید تشکیلات کلیسا تغییر کند تا بر این رسالت تأثیر گذارد ؟


امتیاز دهی:
دیدگاه () | 1390/02/31 | دسته‌بندی: ادب و فرهنگ,

نیمه‌ی تاریك آلفرد كینزی


'' سو الین براودر ''

 

  

آیا آلفرد كینزی، یك فرد مخلص و در پی حقیقت نبود كه فقط از راه راست به وسیله‌ی علم بد منحرف شد؟ یا آن كه او نیمه‌ی مخرب‌تری دارد؟ این سؤالات كه برای مدت طولانی نقل مجلس منتقدان و حامیان بود ـ دوباره با فیلمی كه درباره‌ی زندگی كینزی به نمایش درآمد بروز كردند. نام فیلم را محتاطانه، كینزی گذاشته‌اند و لیما نیسون در آن ایفای نقش می‌كند. آن طور كه گفته می‌شود، این فیلم، این فرد بحث‌برانگیز را تكریم می‌كند.


امتیاز دهی:

     آسمان تفرجگاه مردمان كویر است !!!

 

*بعلت درگذشت ناگهانی و تاسف بار پدر یكی از دوستان و همراهان و  محققان نسل سوخته - ( مرحوم حیدر عطارد ) - طی هفته های گذشته و عدم ارائه مطالب در طول هفته ضمن پوزش از محضر همه همراهان گرامی مطلب ذیل را تقدیم  خانم مینا عطارد مینماییم. ضمن تسلیت دگر بار به این همراه پرتلاشمان برای پدرشان غفران و مغفرت وعلو درجات و برای ایشان و خانواده محترم شان صبر و شكیبایی و طول عمر آرزومندیم.

مدیریت نسل سوخته


*******   *******

ارتباط نهادین مرگ و زندگی درکی است که برای مدت هایی طولانی در شاخه هایی از علوم تجربی و به ویژه زیست شناسی سابقه داشته است.

قطعی ترین امر درباره زندگی، مرگ است. با این وجود، شیوه های رنگارنگ انکار مرگ، الگوهای متنوع واژگونه ساختن معنای آن و روشهای هوشمندانه بازتفسیر و بازخوانی این رخداد طبیعی، چنان رواجی دارند که هر ذهن کنجکاوی را در رویارویی با این مفهوم دچار سردرگمی می سازند. گویا ابهامی که در مفهوم زندگی تنیده شده است، به مرگ نیز سرایت کرده باشد. مطلب حاضر با اشاره به سه نظریه (ازجمله نظریه فروید) در باب مرگ تنها به نقد آنها می پردازد.


امتیاز دهی:

عقل و عمل


 ریشه های فلسفس آنارشیسم

 

سید مرتضی مردیها

 

به تدریج كه مبنای معرفت‏شناختی این گرایش از خودآگاه جریان روشنفكری بیرون می‏رفت، عوامل سیاسی و جامعه‏شناختی اهمیت بیشتری می‏یافت. كاسیرر می‏گوید: «روح قرن هیجدهم، به رغم عقل‏گرائی مشهور آن، اقدام عملی برای بهینه‏سازی وضع زندگی بود.» از نظر او «شاید هیچ چیز به اندازة این امر نشان‏دهندة وحدت درونی فرهنگ قرن هیجدهم نباشد كه ژرف‏اندیش‏ترین متفكر آن عصر یعنی منتقد خرد ناب (كانت) نیز اصول اعلامیة استقلال آمریكا و اعلامیة‏ حقوق بشر شهروند فرانسه را تأیید و تصدیق می­كند. كانت ستایشگر پرشور انقلاب فرانسه بود» (كاسیرر، 1378: 277).


امتیاز دهی:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic